Winners Synergy - 2016


Academic Prize
Course Class 1st Rank 2nd Rank 3rd Rank
MBA FYMBA Allwyn Stuewart Shivani Sakhare Swarangi Saraf
SYMBA Komal Boob & Mundada Nikita Shefali Agrawal Bothara Nishant
MCA (Direct) SYMCA Jain Khushboo Rajendra Patil Tejshri Jagannath Wadhe Jitendra Laxmikant
TYMCA Jain Puja Sagarmal Ramani Sweta Omprakash Kulkarni Mayuri Chandrashekhar
MCA (Regular) FYMCA Kulkarni Ritesh Dilip Sapkale Snehal Laxman Kolhe Hemangi Manohar
SYMCA Attarde Kadambari Sanjay Patil Bhagyashri Sunil Patil Janhavi Satish
TYMCA Jain Puja Rajendra Patil Priyanka Murlidhar Dhangar Kailas Narayan
MPM FYMPM Patel Sachin Agrawal Shantanu Somani Sharyu
SYMPM Mahajan Ankita Uttamchand Gore Kalyani Sharad Chaudhari Pragati Madhukar
MCM FYMCM Wani Veena & Tharani Barakha Kamble Karuna, Lulla Kiran & Patil Manisha
SYMCM Patil Pramod Galani Reshma Bhamre Ashwini
DDMCA FYDDMCA Tejwani Neha Chaudhari Rohan Jain Prachi & Bari Minakshi
       
BM FYBM Joshi Tejaswini Patel AB Basit Tayyab Baviskar Yogita
BBM (BS) FY BBM (BS) Lalwani Mayuri Mhasawadwala Mariya Mundada Nikita
SY BBM (BS) Nahar Ronak & Agrawal Kuldeep Shah Nishma Rathod Vilas
TY BBM (BS) Lulla Arti Occhani Diksha Patel Bina
BBM (E Com) FY BBM (E com) Saraswat Kushal Chavan Swati Bhagyashri Raisingani
SY BBM (E com) Tamanehkar Harshada Junare Priyanka Joshi Shradha
TY BBM (E com) Singh Lovely Wani Neha Kukreja Rajshri
DMEIM   Oza Maitry Hemant Jain Jay Dilipkumar Sonawane Sandip Bhaurao
Director's Appreciation Awards
Faculty name  
Prof. Anilkumar Marthi Teaching
Prof. Ranjana Zinzore Teaching
Prof. Amol Pande Teaching
Prof. Vivek Yawalkar Teaching
Shri.Ramesh Rane Non-Teaching

Director Appriciation Awards for Students
Name of Students Course
Saurabh Patil MBA-2
Swapnil Shisav MBA-2
Apurva Apasthambh MPM-2
Saurabh Chaturvedi MPM-2
Bleshna Chaudhari MPM-2
Sachin Patel MPM-2
Pooja Ahire MCM-2
Amol Nalage MCA-3
Khushboo Jain MCA-3
Mayuri Gajeshwar MCA-2
Kadambari Attarde MCA-2
Sohiel Shaikh MBA-2
Bhagyashri Kothari MBA-2
Jayesh Chaudhari MBA-2
Bhakti Joshi MBA-2
Nivedita Shinde/Kochure MBA-1
Bharat Mandora eCom-3
Dheeraj Dahad eCom-2
Nikhil Gaud BBS-3
Jitendra Patil BBS-3
Akshay Patil BBS-3
Ronak Nahar BBS-3
Bhagyashri More BBS-2
Best Outgoing Students
Name of the student Course Remarks
Amol Hiwarkar BBS-3 UG
Allwyn Stewart MBA-2 PG
Rushabh Shah MBA-2 Best Sportman of the Year -Chess
Rima Patil MPM-2 Best Cultural Award
Synergy 2016 Events Winners
Sr Activity Category 1st Prize 2nd Prize 3rd Prize 4th Prize
1 Rangoli Poster Kunal Jain Aishwariya Patil Neha Galani  
Sanskar Bharti Rajshri Deshmukh Leena Mahajan Rashmi Zawar  
Flowers Suraj Wankhede Vaibhav Bendale    
2 Painting painting Nirali Shah Swati Dahad Shilpa Wani  
Sketching Ritesh Sonar Simran Chugra Ridhi Jiwrajani  
3 Mehendi Arabian Aishwarya Patil Mittal Samadadiya Bhageshri Raisinghania  
Dulhan Aditi Chouk Trushna Maind Riya Khurana  
4 Poem Reading Own Saral Chopda Neha Chawla Devyani Patil  
Collection Shamli Zambare Yogita Sharma Manisha Reddasani  
5 Ad Mad Show   Amrut Mittal & Group Sachin Patel & Group    
6 Skit   Karan Punjabi & Group      
7 Mimicry   Shamli Zambare      
8 Mime   Vijay Chavan & Group      
9 Flower Decoration Artificial Ashpreet Kaur & Khushboo Zawar Swati Dahad Bhumika Doshi & Kinjal Mehata  
Real Suraj Wankhede Jayesh Chaudhari & Rashmi Zawar Yogita Sharma, Amol Patil & Nikita Kukreja  
10 Face Painting   Neha Tejwani Nirali Shah Nidhi Kolhapure  
11 Mock Press   Mayur Mahajan Prathmesh Waghmare Shivani Mohite  
12 Extempore   Devyani Patil, Nivedita Shinde Hemlata Jangid Preshit Parihar Jyotsana Taylor
13 Antakshari   Rohit Chavan, Jay Jain Paresh Lodha, Piyush Mittal Meghal Agrawal Kanchan Pardeshi, Divya Mandore Shruti Chaudhari Ankita Tathed, Ankita Behede, Akash Jain, Naresh Bothra  
14 Singing Solo Girls Vidushi Vashishtha Rashmi Zawar Swarangi Saraf  
Solo Boys Akash Sonwane Omprakash Jiwani Vijaykumar Iyyer  
Duet Omprakash Jiwani & Shivam Khatri Rashmi Zawar & Akshay Patil  
Group Akanksha Lodha, Ashwini Kasar, Pooja Ahire      
15 Cooking Without Flame Sweet Karishma Karnani & Adarsh Changare Sidhi Maniyar & Nirali Shah Jyotsna Taylor & Pooja Warade  
Savoury Jay Jain & Swati Dahad Yogita Bhaviskar & Dhanshri Musle Purvi Shah Neha Chawla & Shweta Bajaj
16 Mobile Short Film Mobile Shubham Asar & Team Adarsh Changre & Team    
Camera Altamas & Team Akshay & Team    
17 Debate   Akash jain, Ankita Tathed, Ankita Behede Nikhil Goud, Rupesh Patil Amruta Mittal, Karan Lalwani, Saral chopda  
20 Dumbsheraj   Rohit Chavan & Jayesh Warade Karan Punjabi & Nikita Mundadda Vijay Chauhan & Vijay Iyer  
21 Days Twins Minakshi Bari & Jagruti Bari Amol Patil & Vivek M Chaudhari Anand Karwa & Kaushik Patel  
Traditional Aishwarya Somwanshi Leena Patil Priti Shinde  
22 Poster Compitition   Extempore Dumsheraj Mobile Short Film Debate
23 Max. Entries   Coocking without Flame (Atul Shinde & Yuga Patil)      
24 Best Event Conducted   Rohan Sonawane Diksha Occhani & Saurabh Patil Poem Reading (Akansha Lodha)  
Fashion Show 2016 Winners
Mr. IMR 2016 Jayesh Wavde
Miss. IMR 2016 Meenal Paul
Best Walk Male Rohit Behara
Female Varsha Ahuja
Best Attire in Vividhta Male Sagar Sonwane
Female Payal Bharade
Best Dress in Indian Wedding Male Ritesh Sonar
Female Yogita Sharma
Best Style in Red & Black Prop Male Kuldeep Agrawal
Female Preeti Parpiyani
Best Apperence in Nerd/Rangeela Male Karan Lalwani
Female Yogita Bajaj

 

Consolation Prizes Siddhi Maniyar
Naresh Bothra
Emerging students of IMR
Name of Student Course
Brijmohan Patil MBA-1
Mayur Mahajan MBA-1
Rohit Chavan MBA-1
Dhanashri Bhosale DDMCA-1
Dinesh Suryawanshi MPM-1
Shraddha Jogi MCM-1
Sweety Walecha MCM-1
Pritesh Kulkarni MCA-2
Arti Ravindra Chaudhari MCA-1
Aditya Jungle MCA-1
Prerna Maniyar MBA-1
Rohit Behra MBA-1
Minal R Jain MBA-1
Rashmi Dara MBA-1
Diksha Occhani MBA-1
Amay Jain eCom-1
Dipti Chitte eCom-1
Divya Matani DDMCA-1
Kartik Jain BM-1
Saurabh Kabra BM-1
Shivani Ajmera BBS-1
Mayuresh Talele BBS-1
Simran Chugra BBS-1
Ompraaksh Jiwani BBS-1
Sports Contribution Awards
Name of the student Course Remarks
Jay Patel BBS-3 Badmington
Manali Bohra BBS-1 Badmington
Dhiraj Wani BM-1 Soft Ball
Siddhesh Deshmukh BM-1 Cricket
Shubham Patil DDMCA-1 Badmington
Priti Ghodeswar MBA-1 Taekwondo
Laxman Chitale MBA-1 Chess
Amrut Mittal MBA-1 Cricket
Jayesh Chaudhari MPM-1 Athletics & Cross Country
Ghanasham Chaudhari MPM-1 Cricket
Mohini Neve MPM-1 Fencing
Shantanu Agrawal MPM-2 Cricket
Patel Sachin MPM-2 Cricket





Visitors Hit Web Stats
Fast Counters

Copyright © 2016 - All Rights Reserved